Mecz z Raniżowem 18.01.2013r.

Piłka do gry jaka najlepsza

• autor: mzieoldboys, 2012-02-20 17:32

Piłek do gry w piłkę nożną jest w sklepach bardzo wiele rodzajów. Większość z nich nie nadaje się do wielokrotnego użycia. Dobra piłka do nogi powinna nie tylko być wytrzymała, powinna ona spełniać znacznie więcej założeń technicznych. To jaką piłkę nożną wybierzemy przedłoży się automatycznie na komfort i jakość naszej gry w nogę.

Piłka do nogi musi być oczywiście bardzo wytrzymała. Chyba że nastawiamy się że ma być ona jedno sezonowa. Zakup piłki z prawdziwego zdarzenia czyli wytrzymałej bardzo się opłaca. Dobra piłka starcza nam na dużo lat i się nie niszczy, w przypadku piłek gorszych często są już niezdatne do użycia po jednym sezonie.

Dobre piłki muszą więc być wykonane z prawdziwej skóry. Najlepiej jak nasza piłka składa się z kilku warstw. Minimalna ilość warstw dobrych piłek to 5. Wierzchnia warstwa powinna być z grubszej skóry. Co ważne aby piłka była szyta grubą dratwą na łatach, tutaj trzeba się przyjrzeć czy aby na pewno tak jest. Drobniejsze szwy niż co najmniej 1mm nie wytrzymują próby czasu i uszkodzeń mechanicznych.

Kolejna sprawa to piłka do nogi musi być o wymiarach standardowych jest to określenie 5. Dobrze jest zbadać jej ciężar, nie może ona być bardzo lekka. Piłka z prawdziwej skóry oraz warstwowa zawsze jest cięższa od tych z sztucznego materiału i mało komorowego. Piłka może mieć dowolny rodzaj łatek, nie ma to żadnego znaczenia. Polecam jednak gdy łatki są bardziej podłużne niż kwadratami z ściętymi rogami. Łatki takie trzymają się z reguły mocniej, ich powierzchnia jest bardziej lita i mają więcej szwów.

Ważnym elementem jest rodzaj piłki. Używa się innych piłek do gry w nogę na hali a innych do gdy na dworze. Piłki te różnią się wielkością oraz ciężarem.

autor: ~elo 2013-01-22 20:14:18

avatar c***** gracie panowie